Å velge mellom en 64 mm, 74 mm og 83 mm kaffekvern er ikke bare et spørsmål om hvilken grad som er størst. Graddiameter er nært knyttet til slipekapasitet, motorkonfigurasjon, beholderstørrelse, maskinfotavtrykk, doseringsfunksjoner og arbeidsbelastningen kvernen er designet for å håndtere.
For kjøpere av kommersielle kaffeutstyr avhenger det riktige valget av det faktiske malevolumet og arbeidsflyten. En 64 mm kvern kan være tilstrekkelig for moderat kommersiell etterspørsel, mens 74 mm og 83 mm modeller gir større konfigurasjoner for høyere arbeidsbelastning.
JieHui Coffee produserer kommersielle flate kverner i alle tre størrelsene, noe som gjør sammenligningen spesielt nyttig for kjøpere som ser på forskjellige kommersielle kvernkonfigurasjoner fra én leverandør. Det nåværende kommersielle utvalget inkluderer 64 mm-modeller vurdert til rundt 7–12 kg/t, 74 mm-modeller rundt 9–19 kg/t, og 83 mm-modeller rundt 15–30 kg/t, avhengig av modell.
64 mm vs. 74mm vs. 83mm kaffekvern med et blikk
| Spesifikasjon | 64mm | 74mm | 83mm |
|---|---|---|---|
| Typisk JieHui slipekapasitet | 7–12 kg/t | 9–19 kg/t | 15–30 kg/t |
| Eksempel burr liv | 500 kg | 750 kg | 1,000 kg |
| Typisk motorkonfigurasjon | 350W | 450W | 550W |
| Typisk hopper | 0,5–1,5 kg | 1,2–1,5 kg | 1.2 kg |
| Hovedsaklig kommersiell bruk | Sliping med moderat volum | Sliping av middels volum | Sliping med større volum |
| Maskinens fotavtrykk | Generelt mindre | Mellomstor | Større |
| Beste sammenligningspunktet | Kompakt kommersiell oppsett | Balanse mellom størrelse og kapasitet | Høyere slipegjennomstrømning |
Tallene ovenfor er basert på gjeldende JieHui-produktspesifikasjoner. Faktisk maleytelse kan variere i henhold til kaffebønner, maleinnstilling, driftsforhold og den spesifikke modellen.
Hva endrer faktisk Burr-størrelsen?
Graddiameter påvirker mer enn den fysiske størrelsen på slipeskivene.
En større grad er vanligvis assosiert med en kvern designet for større slipegjennomstrømning, men den endelige ytelsen avhenger også av motoren, gradgeometrien, turtallet, kjølesystemet, slipekammeret og den generelle mekaniske utformingen.
Dette er grunnen til kun å sammenligne64 mm vs. 74mm vs. 83mmgir ikke kjøpere nok informasjon.
For kommersielle kjøp bør gradstørrelse vurderes sammen med:
- Slipekapasitet
- Motorkraft
- Motorhastighet
- Beholderkapasitet
- Burr liv
- Doseringsmetode
- Kjølesystem
- Produktdimensjoner
- Forventet arbeidsmengde
JieHui sin nåværendekommersiell kaffekvernrekkevidden illustrerer disse forskjellene tydelig: 64 mm JX-680MINI er vurdert til 7–12 kg/t med en 350W motor, 74 mm JX-680 er vurdert til 10–19 kg/t med en 450W motor, og 83 mm JX-683 er vurdert til 15–3050 kg/t.
JX-680MINI 64 mm burr flat kommersiell kaffekvern
- Slipekapasitet:7–12 kg/t
- Burr levetid: 500 kg
- Motor:350W / 1400 RPM
- Dosering:Tidsmodus
- Spenning:110–240V, 50/60Hz
JX-683P 83 mm burr flat kommersiell kaffekvern
- Slipekapasitet:15–30 kg/t
- Burr levetid: 1,000 kg
- Motor:550W / 1400 RPM
- Dosering:Tidsmodus og veiemodus
- Spenning:110–240V, 50/60Hz
- Varmespredning:Viftekjøling
- Kapasitet for bønnebeholder: 1.2 kg
JX-683 83 mm burr flat kommersiell kaffekvern
- Slipekapasitet:15–30 kg/t
- Burr levetid: 1,000 kg
- Motor:550W / 1400 RPM
- Spenning:110–240V, 50/60Hz
- Kapasitet for bønnebeholder: 1.2 kg
JX-680P 74 mm burr flat kommersiell kaffekvern
JX-680 74 mm burr flat kommersiell kaffekvern
- Slipekapasitet:10–19 kg/t
- Burr levetid: 750 kg
- Motor:450W / 1400 RPM
- Spenning:110–240V, 50/60Hz
- Kapasitet for bønnebeholder: 1.2 kg
JX-928 74 mm burr flat kommersiell kaffekvern
- Slipekapasitet:10–19 kg/t
- Burr levetid: 750 kg
- Motor:600W / 600–1400 RPM variabel hastighet
- Spenning:110–240V, 50/60Hz
- Kapasitet for bønnebeholder: 120g
- Varmespredning:Viftekjøling
64 mm kaffekvern: Når gir det mening?
En 64 mm kommersiell kvern er verdt å vurdere når virksomheten trenger kommersiell slipekapasitet uten å gå over til en større kvernkonfigurasjon.
JieHuis 64 mm-modeller inkluderer JX-680MINI, JX-650, JX-600AD og JX-600AB. Avhengig av modell er den oppførte slipekapasiteten rundt 7–12 kg/t.
En 64 mm kvern kan være fornuftig når:
- Etterspørselen etter sliping er moderat
- Det er begrenset med benkeplass
- Virksomheten ønsker en relativt kompakt kommersiell kvern
- En nominell kapasitet på 7–12 kg/t er tilstrekkelig
- En mindre trakt er å foretrekke for raskere bønneomsetning
- Kvernen trenger ikke ytelsen til en større kommersiell modell
JX-680MINI, for eksempel, bruker en 64 mm flat grad, en 350W motor ved 1400 RPM, en 0,5 kg beholder og måler 29,6 × 21,5 × 47,6 cm.Den konfigurasjonen gjør den fysisk mindre enn JieHuis 74 mm og 83 mm-modeller.
Gradstørrelse bør ikke brukes som et enkelt skille mellom kommersielt og ikke-kommersielt utstyr.
En 64 mm kvern kan fortsatt utformes som kommersielt utstyr. Det viktige spørsmålet er om dens nominelle kapasitet og konfigurasjon samsvarer med den tiltenkte arbeidsbelastningen.
For eksempel bruker JX-650 en 64 mm flat grad og en 1,5 kg trakt, samtidig som den opprettholder en oppgitt 7–12 kg/t slipekapasitet.
Dette viser også hvorfor to kverner med samme graddiameter fortsatt kan ha forskjellige konfigurasjoner.
74 mm kaffekvern: den midtre konfigurasjonen
En 74 mm kvern sitter mellom 64 mm og 83 mm kategoriene i JieHuis kommersielle utvalg.
Standard JX-680 og JX-680P bruker begge 74 mm flate grader, en 450W motor ved 1400 RPM, en 1,2 kg beholder og en oppført slipekapasitet på 10–19 kg/t.
JX-650P er en annen 74 mm konfigurasjon, vurdert til 9–18 kg/t med en 1,5 kg beholder.
74mm-kategorien kan være nyttig når en 64mm-kvern ikke gir nok kapasitet, men en 83mm-kvern vil være mer enn applikasjonen krever.
Det gir en mellomkonfigurasjon når det gjelder:
Grad diameter
Motorkraft
Slipekapasitet
Fysisk størrelse
Beholderkonfigurasjon
For utstyrsdistributører kan denne typen mellommodeller også fylle et viktig gap mellom kompakte kommersielle kverner og høyytelsesmaskiner.
JieHuis 74 mm-serie viser også at graddiameteren ikke bestemmer hele produktspesifikasjonen.
JX-680 bruker standard dosering, mens JX-680P legger til timer- og veiefunksjoner. JX-928 bruker en 74 mm flat grad med en 600W motor med justerbar hastighet som opererer fra 600–1400 RPM og viftekjøling.
Så hvis to kverner har samme 74 mm grader, må kjøpere fortsatt sammenligne hele konfigurasjonen.
83 mm kaffekvern: Når bør du flytte opp?
En 83 mm kvern blir mer relevant når slipevolum er en viktig vurdering.
JieHui's JX-683 og JX-683P bruker 83 mm flate grader og er vurdert til 15–30 kg/t. Begge bruker 550W motorer ved 1400 RPM og 1,2 kg trakter. JX-683P gir i tillegg timer- og veiekontroll og motorviftekjøling.
Sammenlignet med 64 mm JX-680MINI gir 83 mm JX-683P:
- Større graddiameter
- Høyere nominell slipekapasitet
- Større motor
- Lengre listet burr levetid
- Større kommersielle fotavtrykk
- Mer omfattende maskinkonstruksjon
JX-683P er oppført med 1000 kg borelevetid og 15–30 kg/t slipekapasitet, sammenlignet med 500 kg og 7–12 kg/t for JX-680MINI.
Dette betyr ikke at alle bedrifter trenger en 83 mm kvern. Tilleggskapasiteten blir relevant når arbeidsbelastningen rettferdiggjør den større konfigurasjonen.
64 mm vs. 74mm vs. 83mm: Slipekapasitet
Slipekapasitet er en av de tydeligste forskjellene mellom de tre størrelsene.
Ved å bruke JieHuis nåværende kommersielle spesifikasjoner som referanse:
- 64 mm:ca. 7–12 kg/t
- 74 mm:ca. 9–19 kg/t
- 83 mm:ca. 15–30 kg/t
Disse tallene er nyttige når du oppretter en innledende shortlist, men de bør ikke tolkes som en garanti for at hver kaffebønne vil male med nøyaktig samme hastighet.
Bønnetetthet, stekenivå, maleinnstilling, fôringsforhold og maskindrift kan alle påvirke faktisk produksjon.
Av denne grunn bør en kjøper sammenligne det rangerte området med forventet arbeidsmengde i stedet for å velge en kvern basert utelukkende på det største antallet.
64 mm vs. 74mm vs. 83mm: Motoreffekt
JieHuis tre kommersielle hovedkonfigurasjoner viser også en tilsvarende forskjell i motorkraft:
- 64 mm:350W på modeller som JX-680MINI og JX-650
- 74 mm:450W på modeller som JX-680 og JX-680P
- 83 mm:550W på modeller som JX-683 og JX-683P
Forholdet er nyttig, men motoreffekt bør ikke brukes som en uavhengig rangering.
En kverns faktiske driftsegenskaper avhenger av hele motor-og-gratsystemet.
For eksempel er JieHuis JX-928 en 74 mm modell, men bruker en 600W motor med justerbar hastighet ved 600–1400 RPM. Dette er et godt eksempel på hvorfor borediameter og motoreffekt bør vurderes separat.
Beholderstørrelse kan endre kjøpsbeslutningen
Beholderkapasitet er en annen forskjell som er verdt å undersøke.
Nåværende kommersielle JieHui-modeller inkluderer:
64 mm JX-680MINI:0.5kg
64 mm JX-650:1.5kg
74 mm JX-680: 1.2kg
74 mm JX-650P: 1.5kg
83 mm JX-683: 1.2kg
Dette viser at traktkapasiteten erikke bestemt av gradstørrelse.
En kjøper som trenger en 64 mm kvern trenger ikke nødvendigvis en liten trakt, og en 83 mm kvern krever ikke automatisk den største trakten.
Den bedre tilnærmingen er å velge beholderkapasitet i henhold til bønneomsetning og arbeidsflyt.
Hva med Burr Life?
Gradlevetid er en annen nyttig spesifikasjon når man sammenligner kommersielle kverner.
JieHuis nåværende listede tall inkluderer:
64 mm:500kg på flere modeller
74 mm:750kg
83 mm:1,000kg
Gradens levetid bør fortsatt behandles som en referansespesifikasjon i stedet for en fast erstatningsdato.
Faktisk levetid kan variere avhengig av kaffebønnekarakteristikker, malevolum, fremmedpartikler, maleinnstillinger, rengjøring og driftsforhold.
For distributører og kjøpere av kommersielt utstyr er det viktigere spørsmålet om erstatningsgrader og andre servicedeler kan leveres ved behov.
Hvilken størrelse er bedre for en kafé?
Det er ingen enkelt burstørrelse som gjelder for hver kafé.
En kafé med moderat espressobehov kan finne en 64 mm kommersiell kvern tilstrekkelig.
En kafé med større daglig volum kan vurdere en 74 mm modell.
Et travelt kommersielt miljø med betydelig høyere slipekrav kan se på en 83 mm konfigurasjon.
De viktige variablene er:
Daglig volum + peak-time etterspørsel + kvern arbeidsmengde + tilgjengelig diskplass
Graden skal følge disse kravene.
Hvilken størrelse er bedre for distributører av kaffeutstyr?
For distributører er beslutningen annerledes fordi målet kan være å bygge et produktspekter i stedet for å velge én maskin.
En produktstruktur på tre nivåer kan dekke ulike markedskrav:
- 64mm → Kompakt kommersiell segment
- 74 mm → Kommersielt segment i mellomklassen
- 83 mm → Kommersielt segment med høyere kapasitet
Dette gjør at en distributør kan tilby forskjellige kvernkonfigurasjoner uten å plassere hvert produkt rundt samme arbeidsmengde.
JieHuis nåværende utvalg dekker allerede disse tre burr-kategoriene, med flere modeller i hver kategori.
64 mm vs. 74mm vs. 83mm for OEM-kaffekvernprosjekter
For OEM-kjøpere er gradstørrelsen bare begynnelsen.
Den valgte modellen bestemmer også tilgjengelig konfigurasjon, fysiske dimensjoner, beholder, kontrollsystem og andre produktegenskaper.
JieHui gir OEM-støtte for sin kaffekvernserie, inkludert merkevarebygging, farge, emballasje, merking og utvalgte produktkonfigurasjoner. Selskapets nåværende produktinformasjon viser også alternativer for 50 mm, 64 mm, 74 mm og 83 mm flate grader på tvers av det bredere spekteret.
Dette kan være nyttig for kaffeutstyrsmerker som ønsker å bygge flere kvernmodeller rundt ulike kommersielle kapasiteter.
Hvordan velge mellom 64 mm, 74 mm og 83 mm
En enkel måte å begrense alternativene på er å starte med slipekapasitet.
- Rundt 7–12 kg/t er tilstrekkelig
- Arbeidsmengden er moderat
- En mindre maskin foretrekkes
- Det er begrenset med benkeplass
En kompakt kommersiell konfigurasjon passer til produktutvalget
- Rundt 9–19 kg/t er mer passende
- En kommersiell kvern med middels kapasitet er nødvendig
- Applikasjonen krever mer effekt enn mange 64 mm-modeller gir
- Timer- eller veiealternativer er nyttige
- Den større 83 mm-konfigurasjonen er unødvendig
- Det kreves rundt 15–30 kg/t
- Høyere slipegjennomstrømning er viktig
- En større kommersiell kvern er akseptabel
- Lengre listet borelevetid er aktuelt
- Søknaden innebærer en tyngre slipearbeidsmengde
Disse kategoriene er basert på gjeldende JieHui-spesifikasjoner og er ikke ment å erstatte testing for en bestemt kaffe- eller driftsmiljø.
JieHui-kaffe: 64 mm, 74 mm og 83 mm kommersielle kverner
JieHui Coffee er enKina kaffekvernprodusentmed kommersielle modeller som dekker 64 mm, 74 mm og 83 mm flate gradkonfigurasjoner. Selskapet har produsert kaffekverner siden 2007 og opplyser at produktene deres eksporteres til mer enn 50 land, med en årlig produksjonskapasitet på over 300 000 enheter.
Dens64 mm kommersielle kaffekvernerinkludere konfigurasjoner rundt 7–12 kg/t, mens74 mm kommersielle kaffekvernerdekkmodeller rundt 9–19 kg/t. De83 mm rekkevidde for kaffekverngår inn i 15–30 kg/t konfigurasjoner.
Innenfor disse kategoriene kan kjøpere også sammenligne forskjellige beholderstørrelser, doseringsmetoder, motorkonfigurasjoner og kontrollfunksjoner. Dette gjør utvalget egnet for distributører, kaffeutstyrsmerker, kafeer og andre kommersielle kaffeutstyrsapplikasjoner.
